sieviete, kurai ir bails no zobārsta

Kā mazināt trauksmainību, dodoties pie zobārsta

Ja jums ir bažas par došanos pie zobārsta, šajā situācijā jūs noteikti neesat viens. Vairāk nekā 80% cilvēku saskaras ar bailēm, dodoties pie zobārsta. Ja šīs bailes un nemiers noved pie ārstēšanas atcelšanas vai aizkavēšanas, tas diemžēl var pārvērsties nopietnās zobu veselības problēmās. Kas savukārt pārvēršas vēl lielākā trauksmē, sarežģītāku un dārgāku zobārstniecības procedūru veikšanā.

Bieži sastopami trauksmes simptomi

Trauksme var izraisīt dažādus simptomus atkarībā no katra cilvēka individuāli, viņa baiļu vai trauksmes līmeņa. Daži no šiem simptomiem ir panikas lēkmes, paaugstināts asinsspiediens, kas pēc tam var pazemināties un izraisīt ģīboni, paaugstināts sirdsdarbības ātrums, uztraukums, agresivitāte, izteikta svīšana. Lai gan šos simptomus nevar novērst pilnībā, ir dažādas metodes, ko var izmantot, lai padarītu zobārsta apmeklējumus mierīgākus.

Trauksmes mazināšanas veidi

Šie ir tikai daži no daudziem veidiem, kā varat palīdzēt sev justies ērtāk zobārsta apmeklējuma laikā. Sekojiet līdzi ikdienas zobu kopšanas rutīnai. Katru dienu ievērojiet pilnvērtīgu mutes higiēnu, jūs varat palīdzēt novērst sarežģītas zobārstniecības procedūras, kas nozīmē mazāku zobārsta apmeklējumu skaitu.

Komunikācija ir atslēga

Savlaicīgi sazinoties ar ārstu par savām bažām, jūs varat veiksmīgi sadarboties, lai padarītu jūsu tikšanos patīkamāku. Ja kaut kas liek justies neērti, nevilcinieties paziņot savam zobārstam. Dažreiz zobārstniecības procedūru biedējošu padara izpratnes trūkums par to, kas notiek. Uzdodiet savam zobārstam visus jautājumus par to, kas notiks jūsu vizītes laikā, ko jūs varat sagaidīt procedūras laikā un pēc tās.

Koncentrēta elpošana un meditācija var palīdzēt samazināt sirdsdarbības ātrumu un trauksmi. Šīs vienkāršās metodes var palīdzēt atslābt vizītes laikā. Ja jūs joprojām izjūtat ārkārtējas bailes no zobārsta, ārsts var izrakstīt prettrauksmes medikamentus, kas jālieto pirms vizītes. Ņemiet vērā, ka neatkarīgi no tā, cik ilgs laiks ir pagājis kopš jūsu pēdējā zobārsta apmeklējuma, katra zobārstniecība priecājas, ka esat tai uzticējies, lai palīdzētu rūpēties par jūsu veselību.

Doties pie mūsdienīga un profesionāla zobārsta, nav jābūt trauksmainam. Mūsu ārsti Dr. Jūlijas Katkevičas diennakts zobārstniecībā vēlas palīdzēt pacientam dzīvot bez sāpēm un būt apmierinātam ar savu smaidu. Ieplānojiet savu vizīti laicīgi, lai kliedētu bažas un bailes par sev aktuālajiem jautājumiem.